Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy, zapewne posiadasz własny młynek do mielenia ziaren. Nieobce Ci też pewnie stwierdzenie, że kawa ziarnista bije na głowę paczkowaną, uprzednio zmieloną siostrę, czy, co gorsza, rozpuszczalny proszek. Jakie są więc zalety kupowania kawy w ziarnach?

Niesamowity smak i aromat

Każdy kawosz zgodzi się, że smak i aromat kawy ziarnistej zmielonej samodzielnie jest nieporównywalny do żadnej innej. Dzięki temu napar nabiera dodatkowej głębi i z łatwością wychwycisz subtelne nuty kwiatowe, czekoladowe czy owocowe. Dodatkowo, badania wykazały, że kawa ziarnista jest znacznie zdrowsza i posiada wartości odżywcze korzystne dla organizmu człowieka. Cechuje ją także silniejsze działanie pobudzające i wzmacniające koncentrację.

Lepsza jakość widoczna gołym okiem

Kolejną zaletą kupowania kawy ziarnistej jest fakt, że można ocenić jej jakość gołym okiem. Doskonale widzisz, jak wyglądają ziarna, czy są mocno, czy słabo palone, jaki mają kolor i wielkość. Dzięki temu możesz być pewien, że pijesz czysty napój bez żadnych budzących podejrzenia niechcianych dodatków.

Ceremonia picia kawy

Pozostaje wspomnieć o tym, jak ważnym, a może nawet najważniejszym dla miłośników kawy i jej przygotowywania, elementem jest cały ceremoniał przyrządzania tego szlachetnego naparu. Kawa ziarnista wymaga samodzielnego zmielenia, nad którym masz pełną kontrolę. Możesz dobrać odpowiedni stopień zmielenia w zależności od tego, w czym zamierzasz je zaparzać. Kawiarka, drip, a może nowoczesny aeropress? W tym przypadku masz wszystko w zasięgu ręki. Gdy tylko zdecydujesz się na metodę, samo mielenie jest niesamowicie przyjemnym procesem dostarczającym wspaniałych wrażeń aromatycznych.

Fenomen małych palarni

Nie bez powodu popularność zyskują małe palarnie kawy, w których możesz zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju gatunki niedostępne w zwykłych sklepach. Do wyboru masz ziarna mocno lub słabo palone, a pracownicy – miłośnicy kawy pomogą Ci w zakupie kawy, o jakiej marzysz. Jeśli więc jakimś cudem nie posiadasz jeszcze własnego młynka, zaopatrz się w niego natychmiast i ruszaj na przygodę odkrywania nowych smaków!